parallax background
parallax background


ALİ BORATAV İLE MAVİ ROTALAR

Gazeteci, yazar ve denizci Ali Boratav’ın gelecek nesillere aktarmak istediği “Mavi Yolculuk Rehberi” ile konuk olduğu etkinliğimizde, bu rehberi denizdeki yaşam ve sürdürülebilirlik konularında ele almayı, alanında uzman konuklarla doyurucu sohbetlere dönüştürmeyi ve bu konuda bir bilinç ve ortak akıl yaratmayı amaçlıyoruz.

Mavi yolculuk ve sürdürülebilirlik konularında fikir edinmek ya da paylaşmak isteyen, yelkenli tekne ve deniz yaşamını merak eden ve deneyimlemek isteyen, ihtiyaçlarını gözden geçiren, doğal döngüdeki yerini bilen ve önemseyen, kısa bir mola verip Ali Boratav ve çok değerli diğer konuklarımızla deniz, denizcilik, mitoloji, tarih, astronomi vb.konularda sohbetlere katılmak isteyen herkesi etkinliğimize bekliyoruz!

Bu Etkinlikte Sizi Neler Bekliyor?

Karada ve denizde Göcek ve Marmaris koylarını keşif
Yelkenli tekne kullanımı ve denizde yaşama dair keyifli anlar
Ali Boratav’la “Sürdürülebilir Mavi Yolculuk” sohbetleri
Davetli konuklarımızla denizcilik, astronomi ve tarih üzerine sohbetler
Bedeninizi ve ruhunuzu doyurabileceğiniz muhteşem yemekler
Yeni insanlarla tanışma, yeni bağlantılar kurma fırsatı
Sportif aktiviteler

Ali Boratav

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden 1982 yılında mezun oldu. Nokta ve Aktüel dergilerinde muhabirlik ve editörlük yaparak basına adım attı. Milliyet Gazetesi'nde haber editörlüğü yaptı. ATV, Star TV haber merkezlerinde editör ve koordinatör, NTV'de program danışmanı olarak görev aldı. 2003-2015 yılları arasında Tribeca İletişim Danışmanlık'ta Kurumsal İletişim Danışmanı olarak çalıştı. 2008 - 2012 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak dersler verdi. 2007 yılından bu yana Yacht Türkiye Dergisi'nde denizcilik ve mavi yolculuk deneyimlerini; 2009 yılından itibaren de Tempo Travel Dergisi'nde dünya gezilerinden izlenimlerini yazıyor. Ege ve Akdeniz'de kısa mesafeli keşiflere ise 1988'de küçük bir şişme botla başladı. 1994'te yelken sporuyla tanıştı ve 2001'de amatör denizcilik belgesi aldı. O gün bu gündür denizleri arşınlıyor. Yazdığı kitabı Mavi Yolculuk Rehberi ise denize ilgi duyanlar için adeta başucu kitabı niteliği taşıyor. Gökova'dan Kekova'ya 450 koy ve 12 adanın tarihini, keşfedilmesi gereken yerlerini, efsanelerini, denizlerini ve lezzetlerini fotoğraflarla anlatıyor.

Sizin için Neleri Organize Ettik?

İlk gün yelken seyri öncesi 1,5 saat teorik kara eğitimi
Günde 3-3,5 saat yelken seyri
2 gece 3 gün teknede konaklama
Teknede sağlıklı öğle yemeği ve atıştırmalıklar
Koylardaki seçkin restoranlarda kahvaltı ve akşam yemekleri
Teknede su, kahve, çay
Can yeleği
Çarşaf, yastık, pike, battaniye

 

Siz Neleri Organize Etmelisiniz?

Göcek’e ulaşım ( Otobüs, araba ya da uçakla)
Araba ile gelmiyorsanız havaalanı / otogardan D-Marin’e transfer
Deniz gözlüğü
Güneş kremi
Alkollü içecek (kendiniz satın alarak tekneye getirebilirsiniz)
Yelken sporunu içeren seyahat sigortası (isteğe bağlı)


 

" Yolculuk önce seni sözsüz bırakır, sonra da iyi bir hikaye anlatıcısına dönüştürür "

Ibn Battuta