parallax background
parallax background


BLUE ROUTES WITH ALI BORATAV

Gazeteci, yazar ve denizci Ali Boratav’ın gelecek nesillere aktarmak istediği “Mavi Yolculuk Rehberi” ile konuk olduğu etkinliğimizde, bu rehberi denizdeki yaşam ve sürdürülebilirlik konularında ele almayı, alanında uzman konuklarla doyurucu sohbetlere dönüştürmeyi ve bu konuda bir bilinç ve ortak akıl yaratmayı amaçlıyoruz.

Mavi yolculuk ve sürdürülebilirlik konularında fikir edinmek ya da paylaşmak isteyen, yelkenli tekne ve deniz yaşamını merak eden ve deneyimlemek isteyen, ihtiyaçlarını gözden geçiren, doğal döngüdeki yerini bilen ve önemseyen, kısa bir mola verip Ali Boratav ve çok değerli diğer konuklarımızla deniz, denizcilik, mitoloji, tarih, astronomi vb.konularda sohbetlere katılmak isteyen herkesi etkinliğimize bekliyoruz!

What To Expect?

Exploring the coves of Göcek and Marmaris on and offshore
Enjoyable moments of sailing and life at sea
Ali Boratav’la “Sürdürülebilir Mavi Yolculuk” sohbetleri
Davetli konuklarımızla denizcilik, astronomi ve tarih üzerine sohbetler
Marvelous food to fulfill your body and soul
Opportunity to meet new people, to make new connections
Sports activities

Ali Boratav

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden 1982 yılında mezun oldu. Nokta ve Aktüel dergilerinde muhabirlik ve editörlük yaparak basına adım attı. Milliyet Gazetesi'nde haber editörlüğü yaptı. ATV, Star TV haber merkezlerinde editör ve koordinatör, NTV'de program danışmanı olarak görev aldı. 2003-2015 yılları arasında Tribeca İletişim Danışmanlık'ta Kurumsal İletişim Danışmanı olarak çalıştı. 2008 - 2012 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak dersler verdi. 2007 yılından bu yana Yacht Türkiye Dergisi'nde denizcilik ve mavi yolculuk deneyimlerini; 2009 yılından itibaren de Tempo Travel Dergisi'nde dünya gezilerinden izlenimlerini yazıyor. Ege ve Akdeniz'de kısa mesafeli keşiflere ise 1988'de küçük bir şişme botla başladı. 1994'te yelken sporuyla tanıştı ve 2001'de amatör denizcilik belgesi aldı. O gün bu gündür denizleri arşınlıyor. Yazdığı kitabı Mavi Yolculuk Rehberi ise denize ilgi duyanlar için adeta başucu kitabı niteliği taşıyor. Gökova'dan Kekova'ya 450 koy ve 12 adanın tarihini, keşfedilmesi gereken yerlerini, efsanelerini, denizlerini ve lezzetlerini fotoğraflarla anlatıyor.

What Have We Organised For You?

1,5 hours of onshore theoretical training before setting sail on the first day
3-3,5 hours of daily sailing practice
2 nights and 3 days of accommodation on boat
Healthy lunches and snacks on boat
Breakfasts and dinners at exquisite restaurants in bays
Water, coffee, tea on boat
Life jackets
Bed linen, pillow, pique, blanket

 

What Is Expected of You?

Transportation to Fethiye (by bus, car or plane)
Transfer from the airport/bus station to Ece Saray Marina if not travelling by car
Swimming goggles
Sunscreen
Alcoholic beverages (you can buy and bring to the boat)
Travel insurance including sailing (optional)


 

" Yolculuk önce seni sözsüz bırakır, sonra da iyi bir hikaye anlatıcısına dönüştürür "

Ibn Battuta