parallax background
parallax background


İÇİMDEKİ DENİZE YOLCULUK

2020 Sonbaharı için yelken ve dönüştürücü bir atölyeyi buluşturduğumuz sıra dışı bir tatil sizi bekliyor. Yelken yaparken niyetlerimize, hayallerimize ve yaşamımıza daha yakından bakacağımız; atölye sonrası denize çıkıp taşımak istemediğimiz yüklerimizi denize bırakacağımız, niyetlerimizi denize fısıldayacağımız ve içimizdeki denizle bağ kuracağımız keyifli bir mola veriyoruz. Yelkenin, denizin, güneşin ve yıldızların işbirlikçilerimiz olduğu bu sıra dışı serüvene bekleriz!

Bu Etkinlikte Sizi Neler Bekliyor?

Karada ve denizde Fethiye ve Göcek koylarını keşif
Yelkenli tekne kullanımı ve denizde yaşama dair keyifli anlar
Hande Aksoy ile 2 bölümden oluşan 6 saatlik dönüştürücü bir atölye
Bedeninizi ve ruhunuzu doyurabileceğiniz muhteşem yemekler
Yeni insanlarla tanışma, yeni bağlantılar kurma fırsatı
Sportif aktiviteler

Hande Çiçek Aksoy

Hande Aksoy, lisansını İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde, yüksek lisansını da yine İstanbul Üniversitesi Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalında tamamladı. Tezini, aile içinde iktidar araçlarını kullanma biçimleri üzerine verdi. Toplumda ilişkilerde yaşanan kaosun nedenleri daima merakını en çok cezbeden konular arasında yer aldı. Bu meraktan hareketle uzun yıllar sürdürdüğü eğitmenliğinin üzerine 2010 yılında Regresyon Terapistliği eğitimi aldı. Buna ek olarak Rüya Görüşmeciliği, Yaratıcı Drama, Dışavurumcu Sanat Terapi ve Logoterapi alanlarında eğitim gördü. Felsefeden aldığı ilhamla hayatın her alanında sorular sormaktan keyif alan Hande Aksoy, 2011 yılında bu yana Regresyon Danışmanı olarak bireysel rehberlik yapmakta, aynı zamanda son 2 yıldır farklı gruplarla atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

ATÖLYE HAKKINDA

Deniz bir kap misali bizi içine alan anne rahmine benzer. Bu nedenle de annenin, duyguların, yeteneklerin, duygusal potansiyelimizin sembolü olarak gösterilir. Bizi kuşatır ve sarar, bazen de kucağından bebeğini hızlıca bırakmak isteyen hırçın, tekinsiz, mesafeli haliyle ürkütür.

Anne karnına düştüğümüz andan itibaren bir sürü bilinmeyenle kuşatılırız. Annenin bilinmeyenleri, bebeklik ve çocukluk dönemimizin bilinmeyenlerine eklenir. Ve gerçek ihtiyaçlarımızın, asli duygularımızın üstü kör sadakatimiz ve sevgimizle örtülür. Emirleri, yasakları, idealleri ve kuralları masum sevgimiz sayesinde içselleştirir, en içten duygularımızı ve yeteneklerimizi bebeklik döneminden itibaren bastırmayı öğreniriz. Bize ait olmayan hayatların içinde, durumumuza uygun hayatta kalma mekanizmalarıyla acımızı telafi etmeye çalışırız.

Bilinmeyenimiz (bilinçdışımız) ile bağ kurmadığımızda -özellikle iş ve özel hayatımızda- benzer kısır döngüler içinde takılırız. Kısır döngüler bizi içten içe kurutur, gözlerimizin ışığını çalar. Rüyalarımızda dahi kaçarız ya da korkarak uyanırız.

İşte bu nedenle “İçimdeki Denize Yolculuk” Atölyesi duygularla ve bilinmeyenle ihtiyacınız ölçüsünde karşılaşabilmeniz için bilgi, duygu, oyun üçlemesiyle harmanlanarak hazırlandı.

Sizin için Neleri Organize Ettik?

İlk gün yelken seyri öncesi 1,5 saat teorik kara eğitimi
Günde 2 saat yelken eğitimi
2 bölümden oluşan 6 saatlik dönüştürücü bir atölye
2 gece 3 gün teknede konaklama
Teknede sağlıklı öğle yemeği ve atıştırmalıklar
Koylardaki seçkin restoranlarda kahvaltı ve akşam yemekleri
Teknede su, kahve, çay
Can yeleği
Çarşaf, yastık, pike

 

Siz Neleri Organize Etmelisiniz?

Fethiye’ye ulaşım ( Otobüs, araba ya da uçakla)
Araba ile gelmiyorsanız havaalanı / otogardan Ece Saray Marina’ya transfer
Deniz gözlüğü
Güneş kremi
Alkollü içecek (kendiniz satın alarak tekneye getirebilirsiniz)
Yelken sporunu içeren seyahat sigortası (isteğe bağlı)


 

" Siz bilinçaltınızı bilince dönüştürene kadar, o sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona kader diyeceksiniz "

Carl Gustav Jung